KARTKA Z KRAŃCÓW ŚWIATA

Od 2005 roku z przerwami, jestem w podróży rowerowej dookoła świata. Za mną (do kwietnia 2015) 95 000 km, 55 krajów, Europa, Bliski Wschód, Afryka Wschodnia, rejs przez Atlantyk, Karaiby, północna część Ameryki Południowej, wielu spotkanych ludzi i mnóstwo niesamowitych przygód.
Wędruję głównie rowerem (prócz mórz i oceanów), na trasie nocuję przede wszystkim w namiocie, gotując na swojej kuchence. Czasami korzystam z miejscowych barów, by spróbować jakiś lokalnych potraw. Największymi wydatkami są naprawy czy tym bardziej wymiana ekwipunku, części rowerowych a także pokonanie przestrzeni nie możliwych do pokonania rowerem (ostatnio Atlantyk)
W drodze żyję głównie ze śpiewu i gry na gitarze, prócz Afryki na którą musiałem zarobić jeszcze w Europie. Obecnie w Ameryce Południowej także udaje mi się zarabiać na wyżywienie z muzykowania na ulicach Latino Ameryki. Niestety nie zawsze się to udaje.
Jeśli podobają się tobie moje relacje, zdjęcia i chcesz wspomóc moją podróż rowerową Dokoła Świata, wpłać na moje konto 30zł (lub więcej :) a ja wyślę Tobie kartkę z Krańców Świata.
Pomóż Mi spełnić marzenie o wielkiej podróży i być jednocześnie Twoim oknem na świat.
Moje przygody możesz śledzić na stronie:
www.rafalkitowski.pl
a także na Facebooku:
https://www.facebook.com/profile.php?id=723496635

Oto mój nr konta:
eKONTO
RAFAŁ MIKOŁAJ KITOWSKI
Numer rachunku IBAN :
PL37 1140 2004 0000 3802 6597 6797
Numer BIC :
BREXPLPWMBK

Jeżeli system transakcyjny wymaga wpisania więcej znaków należy pozostałe pola uzupełnić znakiem "X"

Szybko i sprawnie można mnie też wesprzeć płacąc kartą przez system Pay Pal (szczególnie wygodne dla płatności spoza Polski). Płatności zagraniczne przez PAY PALA proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W tytule przelewu proszę napisać: "Kartka z krańców świata" oraz DOKŁADNY adres, na który mam wysłać kartkę.
Gdy system bankowy wymaga adresu odbiorcy, proszę o kontakt na powyższego emaila.

Nazywam się Rafał Kitowski,mieszkam w małej miejscowości Mszanowo koło Nowego Miasta Lubawskiego. Jestem technikiem technologii drewna specjalności meblarstwo. Od wielu lat interesuje się turystyka rowerową, fotografią oraz grą na gitarze. Wielokrotnie odbywałem kilkuosobowe jak i samotne wyprawy rowerowe w Polsce i za granicą (z tych ostatnich jak dotychczas to tylko na Słowację) między innymi Warmia-Mazury-Suwalszczyzna-Podlasie w 2000 roku, Jura Krakowsko-Częstochowska w 2001, wyprawa dookoła Tatr w 2002. A w 2005 roku odbyłem sześciomiesięczną wyprawę rowerem dookoła Europy. W sumie 15 000 km przez jakieś 16 krajów - najpiękniejszy fragment mego życia - jak do tej pory!
Mówiąc o moim rowerze, nie jest to żaden super wypasiony nawijacz kilometrów, ale stary góral rocznik 97'rower Scorpio 1,9 (ta cyfra nie jest uzależniona od pojemności roweru, może raczej od apetytu właściciela, nie tylko na podróże, ale i na dobrą strawę ! ;)) Z oryginału pozostała jeszcze rama z widełkami - stal Hi-ten i stalowa kierownica ze wspornikiem. Wszystko pozostałe się juz wielokrotnie zmieniało, na chwilę obecną (IV 2006) znaczna część to osprzęt Shimano Acera tj.: przerzutka przednia i tylna, piazda przód, korbowód, suport, kaseta, hamulce V-brake, przednia obręcz Vuelta 1, tylne koło Milenium zakupione po drodze w Rzymie. Opony na start trekingowe Shwabe Maraton przód 26x1.4, tył Raben 26 x 1.75.

Z ulepszeń przed tym wyjazdem to zmieniłem manetki na gripy Shimano Reve Shift, nowe dźwignie ham. Accent, amortyzowana sztyca podsiodłowa. Dałem tez pospawać solidniejszy bagażnik pod gitare z aluminium. Sakwy to polski swietny produkt firmy Crosso z Baiałegostoku. Ja wybrałem model Expert, ktory kapitalnie sie spisał podczas podróży dokoła Europy. Sa rzeczywiście wodoszczelne i bardzo wytrzymałe i przedewszystkim bardzo pakowne (ja w nich mialem cały dom przez pół roku!!!)